Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się krótka konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działań Policji w okresie świąt.

Spotkanie przeprowadził Naczelnik Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie mł. insp. Grzegorz Sudakow, a towarzyszył mu ekspert w dziedzinie ruchu drogowego Marek Młodożeniec. Na konferencji „w pigułce” zostało poruszonych kilka ważnych kwestii. Przekazywane były dane z zakresu największych niebezpieczeństw na drodze oraz działań Policji związanych z ze zbliżającymi się świętami.

Główne niebezpieczeństwa to nadmierna prędkość, zwłaszcza w mieście w pobliżu przejść dla pieszych. Zgodnie z przepisami po przekroczeniu o 50 km/h  dozwolonej w danym miejscu prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymają prawo jazdy, a sprawa kierowana jest do sądu. Takie same konsekwencje mogą ponieść kierowcy, który w pobliżu przejść dla pieszych przekroczą dozwolona prędkość o 30 km/h i spowodują zagrożenie bezpieczeństwa.

Poruszone zostało również zagadnienie młodych kierowców, którzy po zdobyciu uprawnień do kierowania mają dwa lata okresu próby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeżeli w tym czasie początkujący kierowca popełni trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo w ruchu drogowym, traci prawo jazdy. Takich kierowców w 2016r w zachodniopomorskim było 19 natomiast w pierwszym kwartale 2017r. już 32.

W czasie świąt zachodniopomorska drogówka nie spodziewa się znacznych utrudnień. Jednak są miejsca gdzie jest duże ograniczenie prędkości z powodu prowadzonych budów. Chodzi o przejazd przez Kołbaskowo - utrudnienia z powodu budowy ronda, utrudnienia na krajowej 10 w pobliżu Wałcza, na krajowej 6 oraz utrudnienia w związku z zamknięciem drogi na Chociwel tzw. betonki.

Od piątku prowadzone będą intensywne działania pn. „Prędkosć”. Oznacza to, że całym województwie kierowcy zostaną poddani wzmożonym kontrolom. Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z wideorejestratorami będą eliminowali z ruch niebezpiecznych kierowców. Sprawdzana będzie m.in. trzeźwość kierujących oraz to czy dzieci przewożone są w odpowiednich  fotelikach.

podkom. Mirosława Rudzińska

 

 • 1 Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy
  1
 • 2 Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy
  2
 • 3 Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy
  3
 • 4 Bezpieczeństwo na drogach w czasie Wielkanocy
  4