Postanowili ukraść motocykl - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Postanowili ukraść motocykl

Policjanci z wałeckiej jednostki ustalili dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego. Jeden ze sprawców już usłyszał zarzut, zatrzymanie drugiego to tylko kwestia czasu.

Właściciel motocykla WSK, zgłosił do jednostki policji kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia, z zabezpieczonego pomieszczenia zniknął pojazd. Nad ranem pokrzywdzony mieszkaniec gminy Człopa zauważył w drzwiach do pomieszczenia wyłamaną kłódkę i wybitą w nim szybę.

W krótkim czasie po zdarzeniu policjanci ustalili, że podejrzewanych o dokonanie tego czynu jest dwóch mężczyzn. W rękach policjantów znalazł się także telefon komórkowy należący do jednego z nich.

Funkcjonariusze zatrzymali pierwszego sprawcę - 20 latka, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem i złożył wyjaśnienia. Jak się okazało skradziony motocykl WSK sprawcy mieli zamiar sprzedać. Ponieważ nie mieli kupca, motor schowali w zaroślach. Odzyskane mienie wartości 1.500 złotych wróciło do właściciela.

Zatrzymanie drugiego, cztery lata starszego sprawcy to tylko kwestia czasu.

Za popełnione przestępstwo według kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

mł. asp. Beata Budzyń