Rowerowe prawo jazdy - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Rowerowe prawo jazdy

Kalendarzowa wiosna już nadeszła, chociaż może trudno zauważyć ją za oknem, nie da się jednak ukryć, że coraz częściej widać kierujących jednośladami, którzy pomimo zmiennej pogody rozpoczęli już rowerowy sezon. Jazda jednośladem do doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu lub dojazd do pracy czy szkoły, to niemała frajda dla wielu z nas. Należy jednak pamiętać o obowiązujących przepisach i zasadach panujących na drodze. Zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem prowadzą policjanci szczecińskiej drogówki w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny NIECHRONIONY”.

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie spotkała się z uczniami czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 10, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Wspólnie powtórzono zasady, do których powinien stosować się kierujący rowerem, rozmawiano o tym gdzie powinien poruszać się rowerzysta, kiedy wolno wjechać na chodnik, a także jakie wyposażenie powinien posiadać rower.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów i aktywnością podczas prowadzonych zajęć. Nie mogą się już doczekać, kiedy będą mogli pełnoprawnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

 

mł. asp. Karolina Rykaczewska

  • Rowerowe prawo jazdy