Aktualności

Policyjne działania w ramach europejskiej akcji " Prędkość"

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków i kolizji drogowych dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie poświęcają temu problemowi dużo uwagi. By ograniczyć zdarzenia drogowe funkcjonariusze przygotowują działania profilaktyczne, uświadamiające zagrożenie jakie niesie za sobą zbyt szybka jazda oraz działania kontrolno – pomiarowe ukierunkowane na zwalczanie wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

Wczoraj policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość” na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością, nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z koszalińskiej drogówki nałożyli 85 mandatów karnych, w tym aż 56 na piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość.

Zatrzymaniem prawa jazdy przez mundurowych zakończyła się brawurowa jazda dla dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich to 43-letni mężczyzna, który pędził volkswagenem ulicami Koszalina osiągając niedozwoloną prędkość 103 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, zatrzymanym do kontroli w miejscowości Manowo, okazała się 24-letnia kobieta, która w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.

 

Kierowco pamiętaj, że większa prędkość jazdy to:

  • mniej czasu na reakcję,

  • wydłużenie drogi hamowania i drogi zatrzymania,

  • gorsza obserwacja drogi,

  • zawężenie pola widzenia,

  • zbyt późne zauważenie przeszkody (stojącego pojazdy, pieszego, ubytku w nawierzchni drogi, itp.)

  • podejmowanie szybko niewłaściwych decyzji o wykonaniu manewrów, np. wyprzedzania, skrętu, itp.

 

 

sierż. Beata Gałka