Złodzieje w rękach koszalińskiej Policji - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Złodzieje w rękach koszalińskiej Policji

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Koszalinie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wykorzystując niezamknięte na klucz drzwi garażowe i wejściowe do domków jednorodzinnych kradli wartościowe przedmioty. Łupem złodziei padła biżuteria, sprzęt komputerowy i elektronarzędzia. Łączna wartość strat wyceniona przez właścicieli wyniosła ponad 20 tysięcy złotych.

Kryminalni z I komisariatu zajmowali się sprawą kradzieży i włamań do domków jednorodzinnych, do którego doszło na przestrzeni ostatniego tygodnia na terenie Koszalina. Schemat działania sprawców był podobny. Złodzieje pod osłoną nocy, kiedy domownicy spali wykorzystywali niezamknięte na klucz drzwi garażowe lub wejściowe do domków skąd kradli wartościowe przedmioty.

Łupem złodziei najczęściej padały artykuły elektroniczne, elektronarzędzia i biżuteria. Pokrzywdzeni wycenili straty na sumę ponad 20 tysięcy złotych.Policjanci w trakcie intensywnych czynności operacyjnych ustalili, że z przedmiotową sprawą może mieć związek trzech mężczyzn w wieku od 16 do 18 lat.

W trakcie zatrzymania podejrzanych przy nieletnim policjanci ujawnili niewielką ilości narkotyków. 16-latek przewieziony został do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast pozostałych osadzono w policyjnym areszcie.

Sprawcy przyznali się do winy i usłyszeli już zarzuty szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec jednego ze sprawców Komendant Komisariatu Policji I w Koszalinie wystąpił z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

 

sierż. Beata Gałka/AG