Bezpieczny przedszkolak - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Bezpieczny przedszkolak

Policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 9 w Koszalinie. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy realizują program profilaktyczny pod nazwą "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo", który skierowany jest do dzieci. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 9 przy ul. Tuwima.

Integralną częścią programu jest stworzona przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, wielkoformatowa gra planszowa, gdzie uczestnicy zabawy w aktywny sposób stają się jej częścią. Gracze pokonując kolejne etapy gry sami stają się jej elementami, dynamicznie poruszając się po planszy i rozwiązując kolejne profilaktyczne zagadki.

Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi na różne tematy dotyczące między innymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole, na podwórku, nad wodą oraz w trakcie letnich wakacji. Dzieci aktywnie włączyły się w zabawę i  bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymało słodki upominek.

    
sierż. Beata Gałka / IK

 • 1 Bezpieczny przedszkolak
  1
 • 2 Bezpieczny przedszkolak
  2
 • 3 Bezpieczny przedszkolak
  3
 • 4 Bezpieczny przedszkolak
  4
 • 5 Bezpieczny przedszkolak
  5