Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów

W najbliższą sobotę 22 kwietnia o godz.11:00 w Stargardzie odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Ogólnopolska kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozpocznie się 22 kwietnia br. i trwać będzie do 22 września br., czyli obchodzonego na całym świecie Dnia bez Samochodu. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz promocja ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Inauguracja ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbędzie się w ramach Rajdu Powstania Styczniowego do Sosny Powstańczej 1863 w Górkach Kampinoskich.

W naszym województwie kampania wystartuje 22 kwietnia br. o godzinie 11:00 razem z uczestnikami Rowerowej Masy Krytycznej w Stargardzie.

Stargardzkie Porozumienie Rowerowe przy udziale Urzędu Miejskiego w Stargardzie, zaprasza wszystkich rowerzystów na wiosenną masę krytyczną. Wydarzenie, którego partnerem jest zachodniopomorska Policja zainauguruje w naszym województwie cykl działań pod wspólnym hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Przejazd ulicami miasta rozpocznie się na Rynku Staromiejskim, a zakończy na terenie „Bobrowej Polany”, gdzie na uczestników imprezy czekać będzie piknik ekologiczny przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie przy udziale Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego. W wydarzeniu udział wezmą także policjanci, którzy zachęcać będą do ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Podczas spotkania rowerzyści otrzymają od zachodniopomorskiej drogówki m.in. poradniki rowerowe, elementy odblaskowe oraz dzwonki kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach”. Najmłodsi zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w konkursach plastycznych i quizach dot. zasad BRD.

Rowerowa Masa Krytyczna w Stargardzie przebiegać będzie zgodnie z następującym programem:

Zbiórka uczestników od godz. 10.30 na Rynku Staromiejskim w Stargardzie. Tutaj nastąpi rozdanie koszulek, kamizelek odblaskowych i innych gadżetów rowerowych.

Start o godz. 11.00. Przejazd ulicami:

Kramarska – Kazimierza Wielkiego – Bolesława Chrobrego – Marii Skłodowskiej-Curie – Obwodnica Staromiejska – Popiela – Plac Ducha Świętego – Czarnieckiego – Plac Wolności – Kardynała Wyszyńskiego – 11-go Listopada – Plac Słoneczny – Tadeusza Kościuszki – Aleja Gryfa – Pogodna – Przedwiośnie – Pogodna – Aleja Żołnierza Boczna – Aleja Żołnierza – 9-go Zaodrzańskiego Pułku Piechoty – Szczecińska – Rondo 15 Południk – Hanzeatycka – Stralsundzka – Nasienna – Usługowa – Ceglana – I Brygady – Marii Konopnickiej – Stefana Żeromskiego – Brzozowa – Polna – Reymonta

Zakończenie przejazdu ok. godz. 12.30 na terenie „Bobrowej Polany”, gdzie odbędzie się festyn ekologiczny.

Grupa jadąca od strony Szczecina i Kobylanki zbiera się na parkingu przy Hotelu Fenix w Morzyczynie w godz. 9.30 - 9.45.