Debata z mieszkańcami Szczecina - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Debata z mieszkańcami Szczecina

W Domu Kultury „Słowianin”w Szczecinie odbyła się debata społecznej inaugurująca cykl debat w 2017 r. zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Szczecina, przedstawiciele Urzędu Miasta Szczecin, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele placówek oświatowych, Rad Osiedli, szczecińskich targowisk, przedstawiciel szczecińskich Proboszczów i Komendanci szczecińskich Komisariatów Policji.  

Podczas debaty funkcjonariusze zapoznali uczestników z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako narzędzie diagnozujące zagrożenia społeczne, najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców oraz z aplikacją „Moja Komenda” – pierwszym mobilnym przewodnikiem po polskich jednostkach Policji, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.

Ważnym aspektem, który został poruszony w trakcie debaty była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowego, działania priorytetowe służby dzielnicowego oraz działania w obszarze profilaktyki społecznej.

Debata była także okazją do dyskusji, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie Szczecina.


nadkom. Katarzyna Legan/AG

 • 1 Debata z mieszkańcami Szczecina
  1
 • 2 Debata z mieszkańcami Szczecina
  2
 • 3 Debata z mieszkańcami Szczecina
  3
 • 4 Debata z mieszkańcami Szczecina
  4
 • 5 Debata z mieszkańcami Szczecina
  5
 • 6 Debata z mieszkańcami Szczecina
  6