Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wałeckiej komendy zatrzymali kobietę, która posiadała w miejscu zamieszkania ponad 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 10 tysięcy złotych. Kobieta odpowie za przestępstwo karno- skarbowe.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu  ustalili, że w jednym z mieszkań w powiecie może znajdować się nielegalny tytoń.

Policjanci pod wskazanym adresem, zastali 49-letnią kobietę. W pomieszczeniu na stole znajdowała się waga, a na niej nielegalny tytoń. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 22,16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. 49- latka usłyszała zarzut nielegalnego posiadania tytoniu do którego przyznała się.

Wstępnie oszacowane uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 10 tys. złotych. Sprawczyni odpowie za przestępstwo karno- skarbowe za które grozi kara grzywny,  a nawet pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.  


mł. asp. Beata Budzyń / IK

  • 1 Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń
    1
  • 2 Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń
    2