Aktualności

Areszt dla samochodowych złodziei i odzyskane volkswageny o wartości ponad 150 tysięcy

Właściciele volkswagenów powiadomili Policję o zniknięciu aut w ubiegłym tygodniu, dosłownie w kilka minut po tym, jak zauważyli ich brak. Kryminalni z koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Głogowa już kilka godzin później odzyskali pojazdy i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 51, 39 i 31 lat, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

 

 • 1 Areszt dla samochodowych złodziei i odzyskane volkswageny o wartości ponad 150 tysięcy
  1
 • 2 Areszt dla samochodowych złodziei i odzyskane volkswageny o wartości ponad 150 tysięcy
  2
 • 3 Areszt dla samochodowych złodziei i odzyskane volkswageny o wartości ponad 150 tysięcy
  3
 • 4 Areszt dla samochodowych złodziei i odzyskane volkswageny o wartości ponad 150 tysięcy
  4

 

Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 W ubiegłym tygodniu dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informację od właścicieli pojazdów o ich kradzieży.  Dwa pojazdy, Volkswagen Touran i Volkswagen T5, skradziono na terenie Koszalina, a kolejne dwa tych samych marek zniknęły będąc wcześniej zaparkowane na terenie Kołobrzegu i Rewala.  

Pokrzywdzeni podali dane pojazdów i komunikat o takiej właśnie treści został przekazany patrolom pełniącym służbę na terenie Koszalina i powiatu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy już kilka godzin później ustalili miejsce, gdzie zostały ukryte pojazdy wycenione na łączną wartość ponad 150 tysięcy złotych.

Z ich informacji wynikało, że pojazdy ukryte są na terenie powiatu głogowskiego, w województwie dolnośląskim. Aby to sprawdzić kryminalni weszli we współpracę z funkcjonariuszami z głogowskiej komendy. Po przeszukaniu wskazanej posesji mundurowi ujawnili na niej wszystkie skradzione cztery samochody.

Kryminalni pracując nad sprawą ustalili właścicieli pomieszczeń, a następnie dokonali ich zatrzymania. Dwóch mężczyzn w wieku 51 i 31-lat pochodzi z okolic Głogowa, a trzeci z zatrzymanych 39-latek to obywatel Ukrainy. Wszyscy w przeszłości byli wielokrotnie karani.

Zatrzymani trafili do aresztu w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, a odzyskane w stanie niezniszczonym samochody zostały zabezpieczone. Policjanci przedstawili im zarzut kradzieży po uprzednim włamaniu, który zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec zatrzymanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

mł. asp. Monika Kosiec / IK