Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych

Policjanci Referatu Wodnego, ratownicy szczecińskiego WOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej odbyli wspólne ćwiczenia ratownicze, które pozwoliły na nabycie i utrwalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz współpracy w mieszanych zespołach ratowniczych.

Sygnałem rozpoczęcia działań było odebranie informacji przez służbę dyżurną  CKRW o wypadku małej awionetki na plaży Mieleńskiej. Wszystkie służby w trybie alarmowym udały się w rejon ćwiczeń i przystąpiły do udzielania pomocy  i ewakuacji poszkodowanych.

W kolejnym ćwiczeniu policjanci i ratownicy przenieśli się na Dziewoklicz, gdyż doszło  do wybuchu butli z gazem w  budynku mieszkalnym i  zadaniem  służb było udzielenie pomocy osobom, które ucierpiały  w wyniku tego zdarzenia.
Wspólne ćwiczenia  Policji, WOPR-u i Ochotniczej Straży Pożarnej to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się finałem regat „The Tall Ships Races 2017”.

Pozwalają one na doskonalenie umiejętności poszczególnych służb, jak i wypracowanie jeszcze bardziej skutecznych metod działania.

 

nadkom. Marcin Kłosiński/AG

 • 1 Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych
  1
 • 2 Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych
  2
 • 3 Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych
  3
 • 4 Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych
  4
 • 5 Ćwiczenia wodnych służb ratunkowych
  5