Odzyskany skradziony pojazd, sprawca zatrzymany - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Odzyskany skradziony pojazd, sprawca zatrzymany

Mundurowi z Komisariatu Policji w Barlinku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali 42 - latka nie posiadającego stałego miejsca zamieszkania, który odpowie za kradzież pojazdu. Stróże prawa odzyskali skradziony pojazd marki Suzuki Vitara. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał informację o kradzieży samochodu marki Suzuki Vitara na terenie jednej z wsi w gminie Barlinek. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że  pojazd był w otwartym garażu a w stacyjce  właściel pozostawił kluczyki. Informację o tym zdarzeniu wraz z opisem ukradzionego samochodu przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania kierowcy pojazdu, który odjechał  w kierunku Strzelec Krajeńskich.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za sprawcą kradzieży. O całej sytuacji został poinformowany także dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, który w rejonie miejscowości Buszów polecił zorganizować posterunek blokadowy.

Kierujący pojazdem Suzuki Vitara, widząc podjęte działania przez mundurowych zaprzestał dalszej ucieczki. Gdy pojazd został unieruchomiony funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Jak wykazało badanie 42- latek był  był trzeźwy.
Mężczyzna  został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzięki sprawnemu działaniu biorących udział w tym zdarzeniu funkcjonariuszy, właściciel pojazdu odzyskał swoje mienie w stanie nienaruszonym.

W trakcie wykonywanych czynności, sprawca usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. W ramach czynności realizowanych w trybie przyspieszonym Prokurator zastosował wobec 42 - letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za kradzież  mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

asp.szt. Jacek Poleszczuk/AG