Oko w oko z zebrą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Oko w oko z zebrą

W dniu 16 maja 2017r. policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięła udział w spotkaniu z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 54 przy ul. Jaracza w Szczecinie. Tym razem spotkanie miało zupełnie inny przebieg, gdyż przedszkolaki wybrały się z policjantką na niecodzienny spacer.

Od początku 2016r. WRD  KMP w Szczecinie realizuje autorski program profilaktyczny " Bezpieczny- niechroniony". Celem programu jest przede wszystkim wyrobienie w niechronionych uczestnikach ruchu drogowego nawyków podnoszących poziom ich bezpieczeństwa na drodze, stąd prowadzone są zajęcia wśród najmłodszych uczestników ruchu, już począwszy od wieku przedszkolnego.  

Kilka miesięcy wcześniej przedszkolaki miały zajęcia teoretyczne, gdzie na specjalnej , edukacyjnej  macie , mogły nauczyć się bezpiecznego zachowania na drodze. Dziś mogły przekonać się " na żywo", jak to jest naprawdę z tą zebrą na pasach. Dzieci nie tylko miały za zadanie przejść na drugą stronę jezdni, ale przede wszystkim znaleźć do tego odpowiednie miejsce. Mogły przekonać się jak przechodzi się zarówno w miejscu gdzie jest sygnalizacja świetlna jak i w miejscu, gdzie jej nie ma. Przedszkolaki były bardzo uważne i przejęte postawionym przed nimi zadaniem.

Pojawienie się " na zebrze" kilkudziesięciu maluszków w odblaskowych  kamizelkach wzbudziło zainteresowanie wśród innych uczestników ruchu i spotkało się z niezwykle miłym odbiorem.

st. asp. Kucharska Marta/AG

  • 1 Oko w oko z zebrą
    1
  • 2 Oko w oko z zebrą
    2
  • 3 Oko w oko z zebrą
    3