W czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

W czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Dzielnicowy z Kalisza Pomorskiego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem. Policjant dzięki dobremu rozeznaniu podległego mu terenu i wiedzy na temat jego mieszkańców szybko wytypował podejrzewanego o ten czyn mężczyznę.

Jego przypuszczenia w pełni się potwierdziły a szybkie działanie zakończyło się nie tylko zatrzymaniem 20 – latka ale i odzyskaniem ukradzionego mienia.

W weekend kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z hoteli znajdujących się na terenie miasta. Sprawca z miejsca przestępstwa zabrał  telewizor i dwa telefony komórkowe. Informacje o okolicznościach zdarzenia dotarły także do dzielnicowego z Komisariatu w Kaliszu Pomorskim. Pomimo, iż funkcjonariusz miał wolne, szybko zaangażował się w działania mające na celu ustalenie sprawcy.

Na podstawie wiedzy, która posiadał na temat podległego mu służbowo terenu oraz osób, które tam zamieszkują szybko wytypował podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który wcześniej już wchodził w konflikt z prawem.
Jeszcze tego samego dnia  poszedł pod ustalony adres i zastał tam 20 -letniego mieszkańca Kalisza Pomorskiego. Profesjonalne i szybkie działanie dzielnicowego doprowadziło nie tylko do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem ale i  wskazania  przez miejsca ukrycia skradzionego mienia.

Policjanci zabezpieczone przedmioty wkrótce przekażą prawowitemu właścicielowi. 20 – latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Maciej Zieliński / IK