Sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty

Drawscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców rozboju na młodym mężczyźnie, a skradzione mienie wróciło do właściciela. 20 i 16- latek odpowiedzą za swój czyn przed Sądem.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostali poinformowani o rozboju na szkodę 16-letniego mieszkańca Szczecinka. Funkcjonariusze  ustalili przebieg tego zderzenia. Sprawca wszedł do piwnicy, gdzie znajdował się pokrzywdzony wraz z drugą osobą, a następnie bijąc obu zabrał telefon komórkowy.

Wątpliwości policjantów wzbudziła  jednak osoba nieletniego świadka zdarzenia. Doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariuszy podpowiadały, że wątek tej osoby może mieć zupełnie inny charakter. Ślady prowadziły do 20-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego.  Wkrótce sprawca został zatrzymany.

Tymczasem kolejne przesłuchania pozwoliły drawskim policjantom połączyć istotne dla sprawy fakty. Policjanci ustalili bowiem, że rzekomy świadek zdarzenia, 16 – letni mieszkaniec Łobza okazał się wspólnikiem napastnika. Obaj przestępcy usłyszeli zarzut rozboju, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

Policjanci odzyskali także skradziony telefon, który już wrócił do prawowitego właściciela. Wobec dorosłego sprawcy prokurator zdecyduje o ewentualnym skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Za rozbój sprawcy grozi do  12 lat pozbawienia wolności.  O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

st. asp. Maciej Zieliński/AG