Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku

Policjanci wspólnie z Przedszkolem Publicznym nr 5 w Choszcznie w środę 17 maja 2017 przeprowadzili akcję profilaktyczną ukierunkowaną na przestrzeganie zasad prawidłowego przewożenia dzieci samochodem. Policjanci sprawdzali czy maluchy podróżują w fotelikach samochodowych i mają zapięte pasy. Dzieci i rodzice pamiętający o tym obowiązku otrzymali zapach samochodowy.

To już kolejny raz, jak policjanci choszczeńskiej drogówki wspólnie z przedszkolem prowadzą działania pn. "Jestem Bezpieczny - Jeżdżę w foteliku". Od wczesnych godzin porannych na ulicy Energetyków w okolicach Publicznego Przedszkola nr 5 w Choszcznie można było spotkać umundurowanych policjantów, którzy kontrolowali samochody dowożące dzieci do przedszkola. Funkcjonariusze sprawdzali, czy dziecko jest prawidłowo przewożone.

Dzieci i rodzice pamiętający o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach samochodowych otrzymali zapach samochodowy, natomiast osoby które nie stosowały się do tego obowiązku  otrzymały symboliczny plasterek cytryny. Akcja została zorganizowana w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo".

st. sierż. Jakub Pialik /KR

 • 1 Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku
  1
 • 2 Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku
  2
 • 3 Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku
  3
 • 4 Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku
  4
 • 5 Jestem bezpieczny - jeżdżę w foteliku
  5