"Pluszak Ratownik" wspiera stargardzkich policjantów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

"Pluszak Ratownik" wspiera stargardzkich policjantów

Stargardzcy policjanci podobnie jak strażacy i ratownicy medyczni otrzymali dzisiaj maskotki, które wspierać mają dzieci podczas sytuacji stresowych i niecodziennych. Akcja z Pluszakiem Ratownikiem wspierana przez Policję powstała z inicjatywy stowarzyszeń Nasz Stargard i Jednak Można.

Dzisiaj w godzinach porannych do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przedstawiciele stowarzyszeń Nasz Stargard i Jednak Można dostarczyli maskotki, które stanowiły będą nieocenioną pomoc podczas wszystkich interwencji z udziałem dzieci. Maluchy niejednokrotnie są świadkami przemocy w rodzinie, uczestnikami wypadków drogowych, pożarów, awantur i innych interwencji policyjnych, a takie zdarzenia to sytuacje  stresowe.

Dlatego od dzisiaj "Pluszak Ratownik" podróżował będzie między innymi w policyjnym radiowozie i w trudnych oraz traumatycznych sytuacjach, w jakich mogą się w każdej chwili znaleźć najmłodsi, policjanci przekazywać będą dzieciom maskotkę, która pozwoli im przetrwać tę trudną chwilę i  zapomnieć o bólu.


podkom. Łukasz Famulski

  • 1 "Pluszak Ratownik" wspiera stargardzkich policjantów
    1
  • 2 "Pluszak Ratownik" wspiera stargardzkich policjantów
    2