Kolejne wzmocnienie stargardzkiej policji - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kolejne wzmocnienie stargardzkiej policji

Szeregi stargardzkich mundurowych ponownie zasilają młodzi funkcjonariusze, którzy pod okiem starszych policjantów zdobywają doświadczenie zawodowe, a to z kolei przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie zarówno miasta jak i powiatu.

  • 1 Kolejne wzmocnienie stargardzkiej policji
    1

Od 29 maja aż do 20 lipca 2017 roku  na terenie podległym stargardzkiej komendzie każdego dnia służbę pełnić będzie dodatkowych 8 funkcjonariuszy, w tym, 6 którzy odbywają adaptację zawodową i 2 doświadczonych z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.
 
Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez młodych funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych. Pod lupę wzięte zostanie między innymi centrum miasta, gdzie mieszkańcy często zgłaszają problemy związane ze spożywaniem alkoholu, ale także wszystkie miejsca wytypowane na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa.
 
Takie turnusy odbywają się nie po raz pierwszy, a to za sprawą współpracy Komendy Powiatowej Policji z jednostkami samorządowymi. Tym razem pobyt adeptów sfinansował Urząd Miejski w Stargardzie i  Starostwo Powiatowe. Dla młodych adeptów policji przedsięwzięcia tego typu to doskonała okazja, by oprócz nabytej w szkole wiedzy teoretycznej, móc w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w prewencji i wielu rzeczy nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.
 
Korzyść takich działań, podczas których młodzi adepci swoje pierwsze policyjne szlify zdobywają pod okiem starszych kolegów z Oddziału Prewencji Policji jest obopólna, gdyż zwiększona ilość policyjnych patroli po raz kolejny bez wątpienia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie stargardzkiego powiatu.


podkom. Łukasz Famulski /IK