Aktualności

Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewirów Dzielnicowych zachodniopomorskich jednostek.

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Małopolskiej 47 w Szczecinie odbyło się szkolenie i odprawa służbowa kadry kierowniczej Wydziałów Prewencji zachodniopomorskiego garnizonu. Spotkanie otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski.

Prelegentami szkolenia byli Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie mł. insp. Arkadiusz Popiół i funkcjonariusze jego wydziału oraz przedstawiciele Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Szczecinie i Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie.

Podczas spotkania omówione zostały osiągnięcia służb prewencyjnych  za pierwsze cztery miesiące br. oraz  przygotowania Policji do sezonu letniego, przedstawiono również bieżące podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie przedstawili wybrane aspekty służby obchodowej dzielnicowych i zakres ich przeciwdziałania przemocy w rodzinie i przestępczości nieletnich oraz zasady współpracy w tej dziedzinie z komórką do spraw nieletnich i patologii.

Omówili także rolę dzielnicowego w pierwszym kontakcie ze społeczeństwem, znajomość podległego mu służbowo terenu oraz problemów z jakimi borykają się jego mieszkańcy.
Ponadto przypomniane zostały kadrze kierowniczej zachodniopomorskiego garnizonu aspekty dotyczące pobytu cudzoziemców oraz obowiązujące w tym zakresie akty prawne.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK

 

 • 1 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  1
 • 2 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  2
 • 3 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  3
 • 4 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  4
 • 5 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  5
 • 6 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  6
 • 7 Szkolenie i odprawa służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji i Kierowników Rewiru Dzielnicowych
  7