Aktualności

Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej

Wczoraj funkcjonariusze z Referatu Przewodników Psów Służbowych WP KMP w Szczecinie przeprowadzili dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego pokazy tresury policyjnych psów służbowych. Spotkanie zorganizowane było przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i miało na celu promowanie pracy w Policji.

Podczas pokazów zorganizowanych na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul Cukrowej prezentowały się różne służby policje. Funkcjonariusze z rożnych pionów zachodniopomorskiego garnizonu opowiadali o specyfice swojej służby zachęcając studentów do wstąpienia do naszej formacji.  

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszył się pokaz tresury psów służbowych. Posłuszeństwo i zaufanie  wobec przewodnika, z którym  czworonożny funkcjonariusz na co dzień pełni służbę jest jedyną z najważniejszych kwestii ich współpracy.

Mundurowi zaprezentowali również symulację zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przy wykorzystaniu takiego patrolu. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z zainteresowanymi tego typu służbą studentami. Funkcjonariusze informowali, jakimi umiejętnościami należy się wykazać i jakie mieć predyspozycje aby pracować w Referacie Psów Służbowych.

Tego typu spotkania będą się odbywać cyklicznie. Mają one na celu zarówno przybliżenie specyfiki służby w Policji, jak i pokazanie jej różnorodności.


podkom. Jarosław Łotysz  / IK

 • 1 Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej
  1
 • 2 Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej
  2
 • 3 Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej
  3
 • 4 Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej
  4
 • 5 Pokaz tresury psów służbowych na szczecińskiej uczelni wyższej
  5