Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie

W nietypowej lekcji wzięli udział gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego, którzy zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Uczniowie mieli okazję zwiedzić komendę, zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy, a także poznać wyposażenie, które policjanci na co dzień wykorzystują podczas pełnienia służby.

By przybliżyć gimnazjalistom na czym polega praca w Policji i jak wygląda realizacja zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, w pierwszej kolejności przedstawiono film ”24 godziny” dokumentujący prace drawskich policjantów. Później przyszedł czas na zwiedzenie komendy. Młodzież miała okazję nie tylko podpatrzeć pracę policjantów, ale także skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością.

Gimnazjalistom przybliżono pracę dzielnicowych, którzy odgrywają znaczącą rolę w pierwszym  kontakcie ze społeczeństwem. Młodzi ludzie zostali zapoznani z programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacją „Moja komenda”, a także wyjaśniono im  zasady rekrutacji do Policji.

Ważnym aspektem spotkania była prelekcja na temat odpowiedzialności karnej oraz konsekwencji prawnej nieprzestrzegania obowiązujących przepisów prawa. Wiele emocji wzbudziło spotkanie z policyjnym psem, który specjalizuje się w poszukiwaniu narkotyków.


st. asp. Maciej Zieliński /KR

 • 1 Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie
  1
 • 2 Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie
  2
 • 3 Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie
  3
 • 4 Uczniowie kaliskiego gimnazjum z wizytą w drawskiej komendzie
  4