Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków

Realizacja policjantów z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy kolejny raz zakończyła się pozytywnym finałem. Kryminalni pyrzyckiej komendy zatrzymali 31 - letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pyrzyccy policjanci wydziału kryminalnego na podstawie wcześniej zebranych informacji, zatrzymali mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania 31 - latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością różowego proszku oraz suszu roślinnego. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie 1000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania dalszych czynności z jego udziałem.

Zabezpieczone substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to ponad 70 gramów amfetaminy oraz ponad 30 gramów marihuany.  31 – latek trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścił ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
    
st. sierż. Marcelina Pałaszewska / IK

 • 1 Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków
  1
 • 2 Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków
  2
 • 3 Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków
  3
 • 4 Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków
  4
 • 5 Areszt za posiadanie ponad 100 gramów narkotyków
  5