W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej

W dniu 19 maja 2017 roku funkcjonariusz niemieckiej Policji z Brandenburgii zakończył dwutygodniowe praktyki, które odbywał w szczecińskiej Komendzie Miejskiej w ramach projektu szkoleniowego pn: „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej”.

Szkolenie realizowane w ramach projektu finansowanego z funduszy unijnych składało się z dwóch części, w których uczestniczyli polscy i niemieccy funkcjonariusze. W części teoretycznej policjanci zapoznawali się z przepisami i problematyką przestępczości transgranicznej. Druga część szkolenia to część praktyczna mająca na celu wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej.

W trakcie praktyk niemiecki policjant, na co dzień pracujący w Polsko Niemieckim Centrum współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, miał okazję zapoznania się ze specyfiką służby szczecińskich policjantów. Podczas wspólnych patroli i udziału w interwencjach na terenie miasta, gość z Niemiec, zaznajomił się z zagrożeniami, które występują w Polsce. Zobaczył także w jaki sposób polscy policjanci prowadzą czynności i jak je dokumentują. Szklenie miało na celu również zacieśnienie współpracy obu służb poprzez zapoznanie się z różnicami i specyfiką kulturową obu krajów.

Na zakończenie szkolenia funkcjonariusz niemieckiej Policji spotkał się z Komendantem Miejskim Policji w Szczecinie mł. insp. Piotrem Makuchem, z którym podzielił się wrażeniami z odbytej w Szczecinie praktyki.


asp. Michał Sroka /KR
 
  

 

  • W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej
    W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej
  • W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej
    W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej