SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ ,,WNUCZKOWI'' - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ ,,WNUCZKOWI''

W dalszym ciągu mamy do czynienia z oszustami, którzy próbują wykorzystywać łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób. Oszuści grają na uczuciach osób starszych i potrafią nimi manipulować.

Niemal każdego dnia na stacjonarne telefony starszych mieszkańców Szczecina wydzwaniają przestępcy usiłujący wyłudzić od nich pieniądze. Oszuści podają się za rzekomych „wnuczków” albo innych członków rodziny, policjantów CBŚP lub różnych funkcjonariuszy rozpracowujących szajkę oszustów, czy też informują o ataku hakerów na konta bankowe starszych osób.

Dlatego też, w celu ograniczenia tego typu przestępstw szczecińscy policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w dniu 15 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała, kiedy to na ulicach miasta można było spotkać wielu seniorów, przekazywali informację osobom starszym na temat sposobu działania sprawców przestępstw. Seniorom przekazano ulotki, aby wzmocnić informacje na temat występujących niebezpieczeństw.
Ponadto w parafiach św. Stanisława Kostki, św. Mikołaja Biskupa oraz św. Krzysztofa przekazano plakaty ostrzegające przed oszustwami na ,,wnuczka''.
Tego typu inicjatywy będą w dalszym ciągu kontynuowane w placówkach służby zdrowia i innych instytucjach.

sierż. Agnieszka Sokół /KR