Bezpieczne miasto - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Bezpieczne miasto

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy wsparciu policjantów oddziału prewencji, podczas przedłużonego czerwcowego weekendu, w godzinach nocnych przeprowadzali działania kontrolno- prewencyjne na terenie miasta.

Głównym celem działań, które prowadzono w nocy, było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Szczecina. Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom. Szczególną uwagę zwracano także na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby nieletnie.

W wyniku przeprowadzonych działań, biorący w nich udział funkcjonariusze wylegitymowali 315 osób, przeprowadzili 205 interwencji. W trakcie działań policjanci ujawnili 108 sprawców wykroczeń, 94 z nich ukarali mandatami karnymi, 13 pouczyli. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób posiadających przy sobie środki odurzające oraz 1 sprawcę gróźb karalnych.

 

podinsp. Grzegorz Kościk