„Kręci mnie bezpieczeństwo” przed wakacjami - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo” przed wakacjami

Przed nami wakacyjny czas. Czas aktywniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu przez dzieci i młodzież. Aby ten okres był bezpieczny łobescy policjanci każdego roku spotykają się z młodymi ludźmi i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W tym roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjantka wspólnie ze strażnikiem miejskim oraz pracownikiem sanepidu spotkali się z uczniami węgorzyńskich szkół.

Wspólnie rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą, bezpiecznym korzystaniu z kąpieli wodnych, a także o zdarzeniach jakie mogą wyniknąć z nieracjonalnego zachowania się podczas spędzania czasu w rejonie miejsc przeznaczonych do kąpieli.

Poruszali także tematy związane z bezpieczeństwem podczas jazdy na rowerze. Przypominali o zasadach bezpieczeństwa jakie panują w ruchu drogowym oraz w jakie trzeba spełnić warunki aby być odpowiedzialnym rowerzystą.

Z uwagi na to, że młodzi ludzie dużo czasu poświęcają urządzeniom technologicznym takim jak telefon komórkowy czy komputer ważnym tematem w trakcie tego spotkania były także zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z internetu. Korzystając z okazji do spotkania omówiono także zagrożenia związane z dopalaczami oraz środkami odurzającymi przestrzegając jednocześnie i o ich niezwykle szkodliwym działaniu dla organizmu każdego człowieka.

Kolejne spotkania już wkrótce.

 

asp. Arleta Szwacińska