Zatrzymali i rozliczyli włamywacza - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymali i rozliczyli włamywacza

Szczecińscy policjanci zatrzymali nastolatka, który włamywał się do piwnic. Jego łupem były głównie elektronarzędzia i wartościowsze przedmioty, które mógł sprzedać. 18-latek usłyszał zarzuty, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Szczecin Nad Ordą wspólnie z kolegami z wydziału kryminalnego z KMP w Szczecinie w minione święto Bożego Ciała, w nocy,  zatrzymali nastoletniego sprawcę włamań. Został on zatrzymany po tym jak dostał się do dwóch piwnic w budynku wielorodzinnym.

 

Policjanci wcześniej typowali nastolatka do innych włamań, które miały miejsce na terenie podległym KP Szczecin Nad Odrą. Po zatrzymaniu 18-latek przyznał się do kilku włamań, które popełnił od początku maja br. Części z nich nie została zgłoszona, więc policjanci będą docierać teraz do osób pokrzywdzonych przez młodzieńca.

Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia, sprzęty do użytku domowego i akcesoria samochodowe. Policjanci odzyskali sprzęt skradziony z jednej z piwnic, do której sprawca włamał się w dniu zatrzymania.

 

Włamywacz usłyszał zarzuty, po uzupełnieniu materiału dowodowego podejrzany usłyszy kolejne.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Mirosława Rudzińska