Zarzut za kilkukrotne niszczenie mienia w tym samym sklepie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zarzut za kilkukrotne niszczenie mienia w tym samym sklepie

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście ustalili i zatrzymali 61- latka podejrzewanego o niszczenie mienia w jednym ze szczecińskich sklepów. Mężczyzna od marca br. kilkukrotnie uszkadzał zamki w drzwiach i wybijał szybę wystawową obiektu.

Szeroko zakrojone działania prewencyjne, operacyjne i zaangażowanie policjantów  ze Śródmieścia doprowadziły do postawienia mężczyźnie zarzutu zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Komisariatu Śródmieście otrzymali zgłoszenia od właściciela jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta, iż nieznany sprawca uszkadza jego mienie. Według właściciela obiektu uszkadzane były zamki w drzwiach wejściowych, szyby sklepowe oraz ramy witryn.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze objęli ten teren nadzorem, oprócz służb prewencyjnych monitorujących sytuację włączono do działań też zostali policjanci pionu kryminalnego. Ci ostatni wraz z dzielnicowym rejonu typowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę.

Weryfikacja zgłoszonych zdarzeń, liczne czynności operacyjne i poczynione ustalenia doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 61- latka.  Mieszkaniec Szczecina nie krył zdziwienia na widok pukających do jego drzwi funkcjonariuszy.
Mężczyzna znany jest Policji już wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu a śledczy ze Śródmieścia zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutu. Policjanci ustalili, że mężczyzna przestępczym procederem zajmował się od końca marca do początku czerwca br. W krótkich odstępach czasu w tym samym sklepie dokonywał uszkodzeń zamków w drzwiach, ram witryn sklepowych oraz szyb sklepowych.. Swoim działaniem wyrządził straty na  kwotę ponad 3.500 zł.

Po przedstawieniu zarzutu 61- latek trafił do Aresztu Śledczego w Szczecinie celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności w związku z wydanym przez Sąd  zarządzeniem.
Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zarzuty.

asp. szt. Irena Kornicz