Operacja „Regaty 2017” rozpoczęta - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Operacja „Regaty 2017” rozpoczęta

Dziś ruszyła policyjna operacja "Regaty 2017", której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy Tall Ships Races 2017. To największa w tym roku w Polsce impreza plenerowa w której udział według szacunków organizatora może wziąć nawet 2,5 miliona osób.

Zachodniopomorscy Policjanci od wielu miesięcy przygotowywali się do zabezpieczenia tej olbrzymiej imprezy. W związku z nią do naszego województwa dodatkowo skierowano funkcjonariuszy z innych województw.

Dziś już od samego rana zarówno na drogach prowadzących do Szczecina jak i w samym mieście jest zdecydowanie większa liczba funkcjonariuszy. Policjanci od rana zajmowali stanowiska na posterunkach przesiewowych oraz kontrolnych. Przed rozpoczęciem operacji teren został szczegółowo sprawdzony przez policyjnych pirotechników.

Dodatkowo funkcjonariusze ruchu drogowego na bieżąco monitorują sytuację na drogach tak aby w razie konieczności podjąć ręczne kierowanie ruchem.

Do Szczecina już dojechali funkcjonariusze z innych garnizonów. Oni po zakwaterowaniu niebawem pojawią się na naszych ulicach. Do nabrzeża przy Wałach Chrobrego dopłynęły już pierwsze żaglowce, których niebawem będzie ponad 70.

Impreza ta to olbrzymie wyzwanie dla wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dlatego też siły i środki skierowane do jej zabezpieczenia są zdecydowanie większe aniżeli do codziennej służby. Do zabezpieczenia skierowano ponad 1500 policjantów a dodatkowo wspierają nas funkcjonariusze z innych podmiotów.

  • regaty 1