Aktualności

Policjant z Polic w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem

Na jednej z ulic Szczecina w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymał złodzieja, który chwilę wcześniej wybił szybę w pojeździe i ukradł damska torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy.

W poniedziałek około godziny 15:30, Policjant Komendy Powiatowej Policji w Policach wykazał się refleksem i czujnością, czego wynikiem było zatrzymanie złodzieja. Policjant będąc na wolnym od służby w czasie parkowania swojego pojazdu na parkingu niestrzeżonym ul. Wojska Polskiego w Szczecinie usłyszał głos mężczyzny, który wołał o pomoc w schwytaniu złodzieja torebki. Policjant zwrócił uwagę na przebiegającego chodnikiem mężczyznę, który nerwowo odwracał się za siebie, a rękach trzymał damską torebkę.

Uciekający poruszał się chodnikiem ulicy Wojska Polskiego w kierunku Placu Zwycięstwa w Szczecinie. Policjant natychmiast zareagował i ruszył w pościg za mężczyzną, gdzie po około 30 metrach zatrzymał go.

Mężczyzna był agresywny i próbował się wyrwać. Funkcjonariusz wezwał patrol Policji, który przejął sprawcę. Torebka wraz z całą zawartością została zwrócona właścicielce.

Jak się okazało sprawcą kradzieży z włamaniem okazał się być 30- letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

asp. sztab. Iwona Grefenheim