„Na podwójnym gazie” ... z sądowym zakazem - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„Na podwójnym gazie” ... z sądowym zakazem

Nie dość, że kierował autem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, to na dodatek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2019 roku. Nieodpowiedzialny 45-latek został zatrzymany przez świdwińskich policjantów Ruchu Drogowego. Mężczyzna najpierw trafił do policyjnego aresztu a po wytrzeźwieniu na salę sądową, gdzie usłyszał skazujący go wyrok.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy ranek, na jednej z dróg powiatu świdwińskiego . Funkcjonariusze ze świdwińskiej drogówki w miejscowości Rusinowo zatrzymali do kontroli drogowej jadącego o 20km/h szybciej niż prędkość dozwolona, kierującego osobowym Renault. Podczas sprawdzania w systemach policyjnych 45-latka mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu Łobeskiego ma aktywny do 2019 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie kierujący ma na swoim sumieniu. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna najpierw trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu na salę sądową, gdzie usłyszał skazujący go wyrok.
Sędzia uznał go winnym zarzucanego mu czynu i wymierzył bezwzględną karę pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia pieniężnego na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10.000 zł.

sierż. Michał Woźniak /KR