Nie tylko na "podwójnym gazie" - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Nie tylko na "podwójnym gazie"

Policjanci szczecińskiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość i trzeźwość kierujących, niestety ciągle zdarzają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy i zakazy.

  • 1 Nie tylko na "podwójnym gazie"
    1

W minioną środę ok. godz. 08.00 rano  funkcjonariusze WRD KMP w Szczecinie zatrzymali na ul. Nasypowej kierującego samochodem osobowym m- ki BMW,  który podczas badania stanu trzeźwości " wydmuchał" blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.  

Niestety nie był to jedyny amator jazdy na "podwójnym gazie". W tym samym dniu, na ul. Ustowskiej ten sam patrol szczecińskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym m- ki BMW. Tutaj urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0, 13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a dalsze czynności wobec niego będą prowadzić funkcjonariusze Komisariatu Pogodno.

Również na tej samej ulicy, przez ten sam patrol, został zatrzymany kierowca samochodu osobowego m- ki Seat. Podczas sprawdzenia kierującego okazało się, że posiada on decyzję o cofnięciu uprawnień. Podobny przypadek miał miejsce tego samego dnia na ul. Warcisława. Tam kierujący został zatrzymany w związku z przekroczeniem prędkości o 32 km/h więcej, niż obowiązuje na danym odcinku drogi. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, jak wykazało dalsze sprawdzenie, mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj kierujący odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z art. 180 a Kodeksu Karnego.

Również tego dnia funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali na ul. Szosa Stargardzka kierującą samochodem osobowym m-ki VW, która na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechała z prędkością 105 km/h. Kierująca za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym oraz straciła prawo jazdy. Musi liczyć się z tym, że przez kolejne 3 miesiące będzie mogła podróżować tylko na fotelu pasażera.

Apelujemy i przypominamy o odpowiedzialności, jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami. Musimy mieć świadomość, że nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Konsekwencje jazdy "na podwójnym gazie" mogą być tragiczne.

st. asp. Kucharska Marta