Aktualności

Wspólne działania szczecineckich służb promujące bezpieczeństwo nad wodą

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjantka ze szczecineckiej jednostki wraz z promotorem zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku promowały zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w Bornem Sulinowie.

Działania dotyczące promowania bezpiecznych zachowań nad wodą na stałe wpisały się już w kalendarz zadań szczecineckiej jednostki. Tragiczne zdarzenia nad wodą, które co roku pozostawiają po sobie ślad pokazują, że nie wszyscy biorą sobie te rady do serca. Chcąc stale przeciwdziałać różnym zagrożeniom specyficznym dla sezonu letniego, szczecineckie służby łączą siły aby kontynuować wakacyjną edukację w obszarze profilaktyki i bezpieczeństwa.

Podczas działań poprzypominano dzieciom i dorosłym o ważnych zasadach korzystania z akwenów rozdając materiały profilaktyczne. Policjantka oraz przedstawiciel z PSSE w Szczecinku przestrzegały, że woda to żywioł dlatego należy korzystać z niej mądrze oraz odpowiedzialnie.

Dorosłych instruowano, że nie należy łączyć zabawy w wodzie ze spożywaniem alkoholu i środków psychoaktywnych. Najmłodszym tłumaczono, aby wybierać tylko kąpieliska strzeżone przez przeszkolonych ratowników. Ostrzegano najmniejszych turystów przed niebezpiecznymi skutkami pływania bez nadzoru osoby dorosłej.

Promując bezpieczne zachowania na wodą, urlopowiczom korzystającym z kąpieli wodnych przekazywano ulotki oraz naklejki informacyjne, które nakłaniają między innymi do korzystania ze strzeżonych kąpielisk.

Działania wpisały się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

sierż. Ewa Żaglewska

 • 1 Wspólne działania szczecineckich służb promujące bezpieczeństwo nad wodą
  1
 • 2 Wspólne działania szczecineckich służb promujące bezpieczeństwo nad wodą
  2
 • 3 Wspólne działania szczecineckich służb promujące bezpieczeństwo nad wodą
  3
 • 4
  4