Z dzielnicową......na …...Bezpieczne Wakacje - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Z dzielnicową......na …...Bezpieczne Wakacje

Region świdwiński to obszar wielu wsi i jezior. Zarówno dzieci jak i dorośli mają możliwość spędzenia wakacji w ciekawy sposób. Świdwińscy policjanci prowadzą działania, które mają na celu przypomnienie urlopowiczom o bezpiecznych zasadach kąpieli w jeziorach, regułach obowiązujących podczas poruszania się po drogach zarówno rowerem, jak i pieszo oraz obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Mimo że trwają wakacje, w powiecie świdwińskim jest sporo okazji aby spotkać się z najmłodszą częścią naszego społeczeństwa, która wymaga troski nie tylko ze strony opiekunów, ale też wielu instytucji. Policjanci świdwińskiej jednostki, odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. I tak było dzisiaj, kiedy to mundurowi wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej udali się do wypoczywających w Świdwinie młodych piłkarzy z Elbląga.

W trakcie spotkania przypominano dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, na podwórku oraz nad wodą. Wakacje to też czas nowych znajomości, dlatego temat „ograniczonego zaufania” do nowo poznanych osób jest stałym zagadnieniem prelekcji. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematem, a ich wiedza wskazywała na właściwą znajomość zasad bezpieczeństwa.

KK /KR