Prelekcje z harcerzami - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Prelekcje z harcerzami

W nadmorskiej miejscowości Świętouście, przeprowadzono spotkania profilaktyczno-informacyjne z wychowankami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Mieli oni okazję zapoznać się ze specyfiką działalności Policji – służby na co dzień współpracującej ze Strażą Pożarną.

Prelekcje odbyły się na terenie Bazy Zuchowej Hufca ZHP Łódź Bałuty w Świętouściu. Udział w nich wzięli również przedstawiciele Straży Granicznej ze Świnoujścia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolina. Uczestnicy obozu mieli okazję zaznajomić się ze specyfiką działalności służb na co dzień współpracujących ze Strażą Pożarną, obejrzeć sprzęt służbowy, a także usłyszeć odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich do tej pory pytania, dotyczące pracy w Policji i zawodu Policjanta.

Korzystając z okazji, omówiono główne założenia kampanii profilaktycznych: „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, „Bezpieczne wakacje”, „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”*.

Poruszono również niezwykle istotne zagadnienia, jakimi są: handel ludźmi, przemoc rówieśnicza, narkotyki/dopalacze, alkohol, odpowiedzialność karna nieletnich/małoletnich, cyberprzemoc i cyberzagrożenia.Wykłady spotkały się z wielkim zainteresowaniem zarówno uczestników obozu, jak i kadry. Było wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie spotkania, na ręce Komendanta obozu przekazane zostały upominki w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy (materiał profilaktyczny stanowiący integralną część kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych).

 

*Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowana została pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

*Kampania „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” zorganizowana została we współpracy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

 

sierż. Aleksandra Berenda