Ćwiczenia Policji na stadionie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Ćwiczenia Policji na stadionie

Dzisiaj na terenie stadionu miejskiego w Koszalinie pojawiło się 120 mundurowych. Odbywali oni szkolenie z zakresu podejmowania działań w sytuacjach zbiorowego zakłócenia porządku publicznego podczas trwania imprez masowych, również tych o charakterze sportowym.

Zachodniopomorska policja cały czas prowadzi szkolenia, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie policjantów do reagowania na ewentualne naruszenia prawa, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim biorącym udział w imprezach masowych.  

Dzisiaj funkcjonariusze z naszej jednostki, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, ćwiczyli wspólnie z kolegami z Wałcza, Szczecinka, Sławna i Wydziału Konwojowego KWP Szczecin - Ogniwo Koszalin. Do wspólnych ćwiczeń włączyli się mundurowymi odbywający proces adaptacji zawodowej na terenie naszego miasta. Szkolenie prowadzone było przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji  w Szczecinie.

Każdy z pododdziałów na co dzień, w swoich jednostkach, prowadzi szkolenia i ćwiczenia we własnym zakresie. Ponadto w wyznaczonym miejscu    i czasie, funkcjonariusze cyklicznie spotykają się i przeprowadzają wspólnie symulacje różnych wydarzeń. Jest to niezbędne dla określenia jednolitej taktyki w kwestii niedopuszczenia do naruszenia porządku w trakcie np. imprezy masowej oraz gdy dojdzie już do zbiorowego naruszenia porządku.

Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych.

Z punktu widzenia policji w Koszalinie takie ćwiczenia są niezbędne przed planowanymi na naszym terenie różnego imprezami.


sierż. Beata Gałka / IK

 

 • 1 Ćwiczenia Policji na stadionie
  1
 • 2 Ćwiczenia Policji na stadionie
  2
 • 3 Ćwiczenia Policji na stadionie
  3
 • 4 Ćwiczenia Policji na stadionie
  4
 • 5 Ćwiczenia Policji na stadionie
  5