Areszt za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Areszt za kradzież rozbójniczą

27 letni mieszkaniec Łobza usłyszał trzy zarzuty i trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z łobeskich sklepów. 27- letni mężczyzna około godziny 7:00 rano trzykrotnie wszedł do sklepu dokonując kradzieży alkoholu w postaci wódki, czterech piw, a następnie 117 czekolad o łącznej wartości ponad 600 zł.

W trakcie kradzieży mieszkaniec Łobza groził pozbawieniem życia próbującej go powstrzymać sprzedawczyni. Dyżurny jednostki po otrzymaniu tego zgłoszenia natychmiast skierował na miejsce policjantów. Mundurowi od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego procederu. Prowadzone działania bardzo szybko doprowadziły ich do 27-letniego mężczyzny. Krótko po zdarzeniu został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności znieważył on dodatkowo interweniującego policjanta.

W niedzielę mężczyzna ten został doprowadzony do łobeskiej Prokuratury, gdzie usłyszał trzy zarzuty m.in. dokonania kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego oraz znieważenia funkcjonariusza do których to zarzutów przyznała się częściowo i złożył wyjaśnienia.

Wczoraj Prokurator wystąpił z wnioskiem do łobeskiego Sądu o zastosowanie wobec 27- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie.

27- latek znany był łobeskim policjantom z wcześniejszych procederów przestępczych. Za czyny te grozi mu kara do 10 lata pozbawienia wolności.

asp. Arleta Szwacińska / IK