Dzielnicowi z wizytą u uczniów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Dzielnicowi z wizytą u uczniów

Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 9. Mundurowi uczyli dzieci, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak zachować się na drodze. Rozdawali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych, opowiadając o swojej codziennej pracy.

Policjanci z jednostek podległych KMP w Koszalinie odwiedzają dzieci   w szkołach na podległym sobie terenie. Takie spotkanie z klas I-III przygotowali dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Koszalinie. Policjanci prowadzący lekcję dotyczącą bezpieczeństwa skupili się szczególnie na wytłumaczeniu uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które często same pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki element odblaskowy. Dzięki temu kierowca ma szansę zauważyć pieszego z odległości umożliwiającej odpowiednią i szybką reakcję. Przyczepiony do plecaka odblask znacznie zwiększa bezpieczeństwo ucznia na drodze. Każdy obecny na spotkaniu pierwszoklasista otrzymał od policjanta taki element w  postaci odblaskowego breloka.

W trakcie spotkania dzieci rozmawiały z funkcjonariuszami również o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach, w których może znaleźć się każdy malec.

Policjanci opowiadali z jakimi zadaniami zmierzają się w codziennej służbie i zachęcili najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą " Dzielnicowy, policjant któremu ufam", który organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem "SOS dla Rodziny" w Szczecinie.

    

podkom Monika Kosiec / IK

 • 1
  1
 • 2 Dzielnicowi z wizytą u uczniów
  2
 • 3 Dzielnicowi z wizytą u uczniów
  3
 • 4 Dzielnicowi z wizytą u uczniów
  4