Nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 25 - latka, który mknął slalomem głównymi ulicami Sianowa. Podczas badania na trzeźwość przeprowadzonego przez mundurowych okazało się, że mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ujęcia obywatelskiego doszło na ul. Łużyckiej w Sianowie. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że jechał za kierowcą motoroweru przez kilka skrzyżowań. W pewnym momencie zauważył, że kierujący nie panuje nad pojazdem i jedzie tzw. slalomem, ma trudność z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Ostatecznie zdecydował, że zatrzyma kierującego, a w międzyczasie zadzwonił na telefon alarmowy i poinformował o całej sytuacji oficera dyżurnego.

Gdy policjant z koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie na miejsce natychmiast skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka  potwierdziły się całkowicie. 25 - latek miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


podkom Monika Kosiec