Aktualności

STOP przemocy wobec kobiet

Data publikacji 02.12.2015

Goleniowscy policjanci, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwa Powiatowego w Goleniowie, aktywnie włączyli się w międzynarodową kampanię "Białej Wstążki".

  • Kampania "Białej Wstążki" w Goleniowie
    Kampania "Białej Wstążki" w Goleniowie
  • insp. Krzysztof Targoński - Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie
    insp. Krzysztof Targoński - Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie

Działania prowadzone w ramach kampanii skierowane są na zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń płynących z przemocy w rodzinie, a w szczególności przemocy wobec kobiet.

Biała wstążka to symbol przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy, braku jej akceptacji i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem.

Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie insp. Krzysztof Targoński, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Arkadiusz Radawiec, a także Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz oraz Agnieszka Mojsiewicz - koordynator Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie solidaryzując się z ideą kampanii, uhonorowani zostali białą wstążką.

W ramach prowadzonych działań przedstawiciele instytucji pomocowych monitorują rodziny, w których ich członkowie byli uczestnikami programów korekcyjno-edukacyjnych oraz zapraszają na wspólne spotkania. Ponadto proponują osobom doświadczającym przemocy w rodzinie oraz ich świadkom, telefoniczną pomoc w ramach dyżurów poradnictwa specjalistycznego.

Kampania "Białej wstążki" jest także doskonałą okazją aby przypomnieć o bezpłatnej aplikacji "Pomocnik", która została stworzona przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny z myślą o osobach pokrzywdzonych przestępstwem.


Aplikacja skierowana jest do użytkowników telefonów komórkowych i istnieje możliwość pobrania jej na urządzenie mobilne ze sklepu internetowego Google Play. Zgłoszenia są anonimowe.
Najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych pracownik Ośrodka dla Osób Pokrzywdzonych


Przestępstwem oddzwoni do osoby pokrzywdzonej udzieli wsparcia i poinformuje jakie dalsze kroki należy podjąć oraz gdzie najbliżej może zostać udzielona specjalistyczna pomoc.

 

Powrót na górę strony