120 km/h w obszarze zabudowanym - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

120 km/h w obszarze zabudowanym

Choszczeńscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 29-latek w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h.

W czwartek około godziny 18:40 policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali prawo jazdy 29-letniemu mieszkańcowi powiatu stargardzkiego, który w Kaszewie jechał Volkswagenem Golfem z prędkością 120 km/h. Kierujący przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h.

Mężczyzna oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem i pozwalającą na odpowiednio szybką reakcję na sytuację zmieniającą się na drodze.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

sierż. szt. Jakub Pialik /KR