Aktualności

„Krzywdzenie ludzi jest złe - powiedz Nie! Rasizmowi- o nietolerancji z uczniami”

Podczas spotkań z uczniami policjanci wałeckiej jednostki poruszają różne tematy. Wśród tematów są także te bardzo trudne i delikatne w swej materii. Ostatnio rozmawiali z młodzieżą na temat dotyczący dyskryminacji rasowej i nietolerancji ze względu na wygląd i status majątkowy

Ostatnie takie spotkania zorganizowane były w szkołach podstawowych i z gimnazjalistami na terenie powiatu.

Prelekcji na temat dyskryminacji rasowej i nietolerancji ze względu na wygląd i status majątkowy wysłuchali uczniowie z Wałcza, gminy Wałcz, Człopy i Marcinkowic. Głównym celem lekcji z policjantami jest kształtowanie w uczniach pozytywnych postaw wobec ludzi różniących się kolorem skóry, religią, kulturą, językiem i wyglądem.

Mundurowi uświadamiali uczniów, że człowiek który ma ciemny kolor skóry nie jest gorszy od człowieka o białej skórze, a ludzie wyznający inną religię także nie są gorsi oraz o tym, że gorsze traktowanie ludzi jest złe.

Policjanci tłumaczyli, że powinniśmy okazywać przyjazny stosunek do wszystkich ludzi na świecie bez względu na wygląd, statu majątkowy, statu intelektualny, pochodzenie. Pomocą dydaktyczną w prelekcji był film pt. „Michał Szpak” ze znanego uczniom programu rozrywkowego „X Factor” aby lepiej zobrazować temat.

Kolejny film pt. „Policjanci też ludzie” jaki obejrzeli uczniowie przedstawiał szacunek do instytucji. Treść filmu pozwoliła zapoznać się uczniom z ciężką i odpowiedzialną służbą policjantów.

Mimo iż treści spotkania były trudne w swej materii, to uczniom bardzo podobało się spotkanie i z zaciekawieniem włączali się w dyskusję.

 

 

mł. asp. Beata Budzyń/AG

  • „Krzywdzenie ludzi jest złe - powiedz Nie! Rasizmowi- o nietolerancji z uczniami”