Aktualności

Trzy miesiące aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Sławieńscy policjanci zatrzymali 26 letniego mieszkańca naszego powiatu, który w zajmowanym przez siebie lokalu posiadał znaczne ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Sławnie zastosował wobec mężczyzny trzy miesięczny areszt.

Sławieńscy policjanci po uzyskaniu informacji, że 26 letni mieszkaniec naszego powiatu może posiadać w zajmowanym przez siebie mieszkaniu środki odurzające dokonali przeszukania zajmowanego przez niego lokalu.

W toku przeszukania policjanci ujawnili w mieszkaniu mężczyzny około 130 gramów amfetaminy, 50 sztuk tabletek extazy oraz ok 6 gram marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Prokurator postawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wystąpił do Sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd Rejonowy w Sławnie przychylił się do wniosku sławieńskiej prokuratury w związku z czym zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przypominamy za objęte zarzutem przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Jednocześnie przestrzegamy i informujemy, że zarówno Policja, Sądy jak i Prokuratorzy podchodzą zdecydowanie do tego tego rodzaju przestępstw, a przykładem niech będzie ostatni wyrok, w którym Sąd Okręgowy wobec osoby posiadającej znaczne ilości narkotyków orzekł bezwzględną karę 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Sławno/AG