Areszt i dozór za rozbój na 90-latce - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Areszt i dozór za rozbój na 90-latce

Policjanci ze Stepnicy zatrzymali parę, która dokonała rozboju na 90-letniej kobiecie, zabierając jej 400zł. Wobec sprawczyni sąd zastosował tymczasowy areszt, wspólnik kobiety został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Stepnicy. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od 90-latki, która poinformowała, że do jej mieszkania przyszła kobieta i zażądała pieniędzy. Mężczyzna, który towarzyszył sprawczyni, stał przy drzwiach wejściowych i obserwował całą sytuację.
Kiedy staruszka chciała zadzwonić do rodziny po pomoc, agresywna kobieta zaczęła na nią krzyczeć, szarpać za odzież i grozić, uniemożliwiając skorzystanie z telefonu. Przestraszona staruszka w obawie o swoje życie, przekazała kobiecie 400 złotych.

Policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą i na podstawie rysopisu podanego przez seniorkę, na jednej z ulic Stepnicy zatrzymali sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy miasta, w wieku 45 i 46 lat. Oboje usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi kara 12 lat więzienia.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci trzy miesięcznego aresztu, jej kompan oddany został pod policyjny dozór.

 

st. asp. Julita Filipczuk/AG