Nocne działania bezpieczne miasto oraz na rzecz bezdomnych - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Nocne działania bezpieczne miasto oraz na rzecz bezdomnych

Minionej nocy funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili wraz ze Strażą Miejską Szczecin, działania prewencyjno - profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenia zjawiska bezdomności i oferowanie pomocy takim osobą podczas okresu jesienno - zimowego, kiedy obniżają się temperatury powierza. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo w porze nocnej przeprowadzając działania kontrolno prewencyjne.

W dalszym ciągu bezdomność pozostaje zauważalnym problemem naszego naszego miasta. Trwający okres zimowy to czas szczególnie wzmożonych wysiłków służb mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób pozostających w bezdomności.
Mundurowi podczas prowadzonych działań przeprowadzali kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych, szczególnie w okolicach wiaduktów, mostów, nasypów, pustostanów, dzikich działek, gdzie koczują osoby bezdomne i zjawisko to jest bardziej widoczne.

Policjanci informowali osoby bezdomne o możliwościach wsparcia, jakie mogą uzyskać nie tylko w związku z bezdomnością, ale również z uwagi na często występujące u nich uzależnienie od alkoholu.
Tego typu działania są i będą prowadzone w dalszym ciągu, szczególnie w okresie zimowym przez funkcjonariuszy KMP w Szczecinie, zarówno w nocy, jak i w dzień we współpracy ze służbami miasta Szczecina, zajmującymi się problemem bezdomności,

Policjanci z KMP przy wsparciu policjantów Oddziałów Prewencji, w dniu 1 grudnia 2017 roku w godzinach nocnych przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne na terenie Szczecina.Głównym celem działań, które prowadzono w nocy, było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Szczecina. Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów pubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom.
W wyniku przeprowadzonych działań, biorący w nich udział policjanci wylegitymowali 107 osób, przeprowadzili 69 interwencji. W trakcie działań policjanci ujawnili 34 sprawców wykroczeń, 22 z nich ukarali mandatami karnymi a 12 pouczyli. Policjanci zatrzymali łącznie 5 sprawców przestępstw, w tym: 3 sprawców posiadania środków odurzających i 2 sprawców gróźb karalnych. Zatrzymano także 3 osoby poszukiwane.

nadkom. Robert Sekret, podinsp. Grzegorz Kościk