Z wizytą w kamieńskiej Komendzie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Z wizytą w kamieńskiej Komendzie

Uczniowie klasy I THK w ramach zajęć programowych odwiedzili kamieńską Komendę. Wizyta był możliwa dzięki zaproszeniu Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim.

Na miejscu uczniów przywitał osobiście Pan Komendant. Po krótkiej prezentacji specyfiki i zasad pełnienia służby, młodzież miała możliwość zapoznać się z budową i zasadami działania podstawowej jednostki broni palnej, stanowiącej wyposażenie Policji.

Następnym etapem przybliżającym uczniom pracę Policjantów był udział w debacie ewaluacyjnej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z przedstawionej prezentacji uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń.

Kolejnym elementem wycieczki była możliwość zapoznania się z wyglądem substancji psychoaktywnych. Uczniowie wiedzieli, że nie są to prawdziwe narkotyki, tylko ich imitacje. Przedmioty, w których można schować substancje odurzające były już jednak autentyczne. Pomysłowość przestępców zdaje się nie mieć granic. Wiedza w tym zakresie będzie przydatna, aby w przyszłości nie paść ofiarą przestępstwa związanego z posiadaniem narkotyków.

Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem, które policjanci pobierają do służby w ramach Pododdziału Prewencji Policji. Cztery ochotniczki na własnej skórze mogły przekonać się, jak funkcjonariusze czują się „ubrani” w strój ochronny. Tego rodzaju wyposażenie jest wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Młodzież nie omieszkała również zwiedzić budynku Komendy. Uczniowie kolejno poznali: stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, biuro Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się pomieszczenie technika kryminalistyki, gdzie asp. szt. Aleksander Sałam zaprezentował uczniom zasady fotografowania osób oraz pobierania od nich odcisków linii papilarnych. Przedstawił również wyposażenie technika kryminalistyki.

Zajęcia przeprowadzone w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim były elementem poznania zawodu policjanta oraz specyfiki pełnienia służby w różnych pionach.

Opiekunami grupy byli – wychowawca klasy Justyna Krzyżyńska – Jaworska oraz nadkom. Marcin Kraszewski.

 

Nadkom. Marcin Kraszewski/A.B.

 

 

 

 

  • Z wizytą w kamieńskiej Komendzie