Policyjny Rajd Mikołaja rozpoczęty - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Policyjny Rajd Mikołaja rozpoczęty

Policyjny Rajd Mikołaja to, kilkunastoletnia inicjatywa prowadzona przez policjantów w białych czapkach z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Rajd rozpoczął się działaniami dla kierowców do którego włączyli się uczniowie i strażacy.

Grudzień to miesiąc, w którym policjanci z wałeckiej drogówki rozpoczynają „Policyjny Rajd Mikołaja”. Jak co roku „rajd” rozpoczyna się działaniami dla kierowców, a kończy odwiedzinami małych pacjentów szpitala.

Akcja przeprowadzona była w gminie Wałcz w Gostomii. Mikołajkowe czapki na głowach uczniów wskazywały o zbliżających się grudniowych świętach.

Celem kilkunastoletniej akcji jest apel o rozsądek i ostrożność na drodze z uwagi na wzmożony ruch kołowy, w okresie przedświątecznym. Do działań  co roku włączają się uczniowie, których szkoła znajduje się wzdłuż drogi wojewódzkiej W 178.

Dzieci codziennie przechodzą tą drogą, dlatego poprzez prowadzone z policjantami działania, przypominają o znajdującej w pobliżu się placówce. Do akcji przyłączyli się także strażacy z OSP Golce.


Uczniowie przygotowali na ten dzień plakaty  z hasłami „apelami” przewodnimi dla kierowców. Każdy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca zapraszany był przez uczniów do wysłuchania apeli i otrzymywał świąteczne pozdrowienia na wykonanych przez dzieci laurkach.
Strażacy zaś edukowali, w zakresie udzielania pomocy ofiarom wypadku czy samego zachowania się na miejscu zdarzenia.

Wśród kierowców byli i tacy, którym udało się uczestniczyć w działaniach rok temu. Osoby te okazywał zadowolenie  z ponownego spotkania i i popierali prowadzone akcje.

 

mł. asp. Beata Budzyń/AG

  • Policyjny Rajd Mikołaja rozpoczęty