Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 28-letniego szczecinianina, który kierując samochodem marki VW popełnił na drodze wykroczenie i przestępstwo. Mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym, za co został ukarany mandatem karnym, ponadto nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego kontrolujący w piątkowe popołudnie ruch pojazdów na drodze krajowej nr 3 przy ulicy Wolińskiej zwrócili uwagę na pojazd, który jechał z nadmierną w obszarze zabudowanym prędkością, wobec czego zatrzymali go do kontroli.

Kierującym samochodem osobowym marki VW był 28-letni mieszkaniec Szczecina. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o blisko 30 km/h funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym.

Ponadto podczas kontroli kierujący nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że mężczyźnie zostały
cofnięte uprawnienia do kierowania

Kierujący już usłyszał zarzut popełnionego przestępstwa  z artykułu 180 a Kodeksu Karnego, za które odpowie teraz przed sądem.

 

asp. szt. Beata Olszewska/AG