Aktualności

Debata o Polsce we współczesnej Europie i na świecie – promocja zawodu policjanta

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 odbyła się III Międzyszkolna Debata pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Ile prawdy jest w tych słowach? Podczas ponad dwugodzinnego spotkania młodzież dyskutowała na temat miejsca Polski we współczesnej Europie i na świecie. Była to także okazja do promocji zawodu policjanta.

Debata podzielona została na pięć  różnych wątków tematycznych. Na zakończenie każdej części głos zabierali zaproszeni eksperci, wśród których byli: pan prof. dr hab. inż. Stefan Berczyński  z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, pan dr hab. prof. US Henryk Walczak z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych, pan Jerzy Sołtysiak - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, pan Grzegorz Czapski - Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie oraz pani Agnieszka Kuchcińska – Kurcz - Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. Centrum Dialogu Przełomy.


Tematyka historyczna była pretekstem do przemyśleń dotyczących współczesności. Za każdym razem do konkluzji młodzieży odnosili się eksperci i zaproszeni goście z widowni. Jak co roku młodzież stanęła na wysokości zadania. Wiedza, argumentowanie i opanowanie to atuty młodych uczestników debaty, należy bowiem podkreślić, że konieczność bronienia tezy, która nie zawsze jest zgodna z przekonaniami jest zadaniem bardzo trudnym.

 

Debata ta była także okazją do promocji zawodu policjanta. W spotkaniu wzięli także udział Komendant Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą nadkom Adam Grifka oraz Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Sylwester Flak, którzy zachęcali uczniów do wstąpienia w szeregi Policji .
W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że zawód policjanta to nie tylko prestiż ale także bardzo wielka odpowiedzialność, dzięki której budujemy zaufanie społeczne i wzajemny szacunek.

 

Komisariat Policji Szczecin Nad Odrą/AG

 

 

  • Debata o Polsce we współczesnej Europie i na świecie – promocja zawodu policjanta
  • Debata o Polsce we współczesnej Europie i na świecie – promocja zawodu policjanta