Kolejny poszukiwany w rękach policjantów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kolejny poszukiwany w rękach policjantów

Goleniowski policjant w czasie wolnym od służby rozpoznał, a następnie zatrzymał mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd w Goleniowie do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza zatrzymany 29-latek nie uniknie odpowiedzialności.

Policjant z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z Goleniowa, będąc w czasie wolnym od służby, pojechał na stację paliw prywatnym samochodem, aby zatankować auto. Podczas płacenia za paliwo, zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną. Był to 29-letni mieszkaniec miasta poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Goleniowie  do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Policjant widząc mężczyznę, bezzwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol. 29-latek trafił do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego.

Reakcja funkcjonariusza, który zatrzymał poszukiwanego mężczyznę to dowód, że policjantem jest się cały czas, nawet poza służbą. Dzięki jego zaangażowaniu, 29-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.


st. asp. Julita Filipczuk